Octogenară din Oradea salvată de pompierii militari de la ISU Bihor
![Octogenară din Oradea salvată de pompierii militari de la ISU Bihor Octogenară din Oradea salvată de pompierii militari de la ISU Bihor](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2016/10/ISU-Bihor-pompieri-1024x576-599x351.jpg)
Duminică, 09 octombrie 2016, în jurul orei 18.00, un apelant al numărului unic 112 solicita intervenţia echipajelor specializate pe strada Posada din municipiul Oradea, pentru salvarea unei octogenare aflate într-o posibilă situaţie de urgenţă, aceasta neputând fi contactată.
La adresa indicată s-au deplasat operativ pompierii militari din cadrul Detaşamentului 2 Oradea, care, acţionând cu echipamente şi accesorii specifice, au pătruns în apartamentul situat la parter, găsind-o pe proprietară căzută în sufragerie.
Femeia, care prezenta o stare generală alterată, a fost asistată medical de pompierii militari paramedici ai Detaşamentului 2 Oradea, care au transportat-o ulterior la spital.