Coliziune pe contrasens, produsă în Nojorid, fatală pentru conducătorul unei autoutilitare
![Coliziune pe contrasens, produsă în Nojorid, fatală pentru conducătorul unei autoutilitare Coliziune pe contrasens, produsă în Nojorid, fatală pentru conducătorul unei autoutilitare](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2017/09/Accident1-1024x600-599x351.jpg)
Joi, 24 octombrie., la ora 12.45, pe D.N. 79, în localitatea bihoreană Nojorid, un bărbat de 42 de ani, din municipiul Oradea, în timp ce conducea o autoutilitară pe direcția Salonta –Oradea, nu a păstrat o distanță regulamentară în timpul deplasării față de un autoturism, condus în același sens de un bărbat de 26 de ani, din comuna Boianu Mare, județul Bihor, iar pentru a evita impacul cu aceasta, l-a depășit pe acostamentul din partea dreaptă, iar la revenirea pe banda de circulație, a pierdut controlul autovehicului, a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu o autoutilitară, condusă din sens opus de un bărbat de 52 de ani, din comuna Toboliu, județul Bihor.
În uma accidentului rutier, bărbatul de 42 de ani, care conducea prima autoutilitară, a suferit leziuni care i-au provocat decesul.
Polițiștii rutieri bihoreni continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.