Trei orădeni accidentați, într-o singură zi, pe trecerea de pietoni
![Trei orădeni accidentați, într-o singură zi, pe trecerea de pietoni Trei orădeni accidentați, într-o singură zi, pe trecerea de pietoni](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2017/10/trecere-pietoni-1024x576-599x351.jpg)
Vineri, 27 octombrie a.c., la ora 07.45, pe strada Matei Corvin din municipiul Oradea, un bărbat de 33 de ani, din Oradea, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate de trecere.
Astfel, a acroșat o femeie de 64 de ani, din Oradea, care se angajase în traversarea regulamentară a carosabilului, pe trecerea de pietoni marcată și semnalizată corespunzător.
În urma accidentului rutier, pietonul a suferit leziuni ușoare.
Tot vineri, 27 octombrie a.c., la ora 18.49, la intersecția străzii Matei Basarab cu strada Armatei Române din municipiul Oradea, o femeie de 34 de ani, din Oradea, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate de trecere și a acroșat o femeie de 64 de ani, din Oradea, care se angajase în traversarea străzii pe trecerea de pietoni marcată și semnalizată corespunzător.
În urma accidentului rutier, orădeanca de 64 de ani a suferit leziuni ușoare.
De asemenea, vineri, 27 octombrie a.c., la ora 19.33, pe strada Iuliu Maniu din municipiul Oradea, o femeie de 59 de ani, din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate de trecere și a accidentat un bărbat de 61 de ani, din Oradea, care se angajase în traversarea străzii pe trecerea de pietoni, marcată și semnalizată corespunzător.
În urma accidentului rutier, pietonul a suferit leziuni ușoare.
Polițiștii rutieri continuă cercetările în fiecare dintre cazuri pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor și cauzelor producerii accidentelor rutiere.