Prima ediție a festivalului „Primăvara din Grădină” se va desfășura la Oradea (26-28 mai)
![Prima ediție a festivalului „Primăvara din Grădină” se va desfășura la Oradea (26-28 mai) Prima ediție a festivalului „Primăvara din Grădină” se va desfășura la Oradea (26-28 mai)](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2017/05/Primăvara-din-Grădină-599x351.jpg)
Asociaţia pentru Cercetarea şi Promovarea Produselor Agroalimentare Crişana alături de Consiliul Judeţean Bihor și Primaria Municipiului Oradea pun bazele primei ediții a unui eveniment care va aduna în Cetatea Oradea producătorii și consumatorii din judetul Bihor, pentru a promova consumul de produse locale și un stil de viață sănătos.
Primăvara din Grădina va cuprinde un târg cu standuri ale comunelor și producătorilor din judetul Bihor, o serie de workshopuri cu valoare adăugată pentru producători, pentru consumatori și pentru segmentul HoReCa, concursuri de vinuri, palinci și culinare, precum și activități educative dedicate copiilor.