Centrul de îngrijire de zi pentru copii din Oradea are o nouă înfățișare
![Centrul de îngrijire de zi pentru copii din Oradea are o nouă înfățișare Centrul de îngrijire de zi pentru copii din Oradea are o nouă înfățișare](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2023/04/HORNBACH-1-578x351.jpg)
Cu sprijinul Hornbach România, Centrul de Îngrijire de Zi pentru copii, situat pe strada Traian Lalescu din Oradea, aflat în subordinea Direcției de Asistență Socială, are o nouă înfățișare, prietenoasă și veselă. Clădirea centrului a fost anvelopată în totalitate, pereții exteriori ai clădirii fiind zugrăviți în culori calde, fiind o încântare pentru copiii care vin zilnic aici, cu mare drag.
Anveloparea clădirii a avut ca scop crearea unui ambient mai sigur și sănătos copiilor care frecventează Centrul de Zi, dar și personalului de aici. În acest mod, a fost facilitată protejarea termică a spațiului interior, asigurarea unui climat interior confortabil, realizarea unei stabilități termice necesare limitării oscilațiilor temperaturii, reducând pierderile de căldură către spațiul exterior, oferind copiilor confortul necesar bunei desfășurări a activităților derulate în cadrul centrului.