Câine salvat de pompierii din Beiuș
![Câine salvat de pompierii din Beiuș Câine salvat de pompierii din Beiuș](https://bihor.transilvania-tv.ro/wp-content/uploads/2017/12/câine-salvat-pompieri-Beiuș-576x1024-576x351.jpg)
Miercuri, 06 decembrie a.c., în jurul orei 08.40, un echipaj al Secției de Pompieri Beiuș a fost mobilizat în zona străzii Vasile Lucaciu din municipiul Beiuș, pentru salvarea unui câine din apele Văii Nimăiești.
Ajunși la locul indicat de apelantul numărului unic 112, pompierii militari s-au deplasat prin apă, la animalul speriat, reușind, în câteva minute, să-l aducă teafăr la mal.